Kana Konoe appears in 1/7 no Mahoutsukai as an unsorted character with short pink hair and brown eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 71029 |
|---|---|
| Name | Kana Konoe |
| Other Names | 近衛 楓菜 (このえ かな) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | 1/7 no Mahoutsukai |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | hairclip, school uniform, shorts |
| Personality | |
| Height | 158cm |
| Weight | 46kg |
| Bust | 83cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kana Konoe
Profile
Kana Konoe is a character from 1/7 no Mahoutsukai.
They have been indexed as Female Teen with Brown eyes and Pink hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| lasel joined |
| Micasatio joined |
| ljk321 joined |

Facebook 
1/7 no Mahoutsukai