Azusa Kongou is an unsorted character from Ojou-sama wa Katai no ga Osuki! ~Shinsei Naru Joshi Ryou Nikki~ known for very long black hair and brown eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 71037 |
|---|---|
| Name | Azusa Kongou |
| Other Names | 金剛 あずさ (こんごう あずさ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Ojou-sama wa Katai no ga Osuki! ~Shinsei Naru Joshi Ryou Nikki~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Masako Hiura, , ひうら まさこ |
| Tags | school uniform, ponytail |
| Personality | |
| Height | 167cm |
| Bust | 83cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Azusa Kongou
Profile
Azusa Kongou is a character from Ojou-sama wa Katai no ga Osuki! ~Shinsei Naru Joshi Ryou Nikki~.
They have been indexed as Female Teen with Brown eyes and Black hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | (Orange) |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| UPALL joined |
| IDK_ joined |
Luna_Bakugo faved Boku no Hero Academia: Final Season
|
| Luna_Bakugo joined |
| MrOtaku26 joined |

Facebook 
Ojou-sama wa Katai no ga Osuki! ~Shinsei Naru Joshi Ryou Nikki~
Luna_Bakugo faved