Maria Suzukaze is a character from Ojou-sama wa Katai no ga Osuki! ~Shinsei Naru Joshi Ryou Nikki~ featuring very long black hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 71044 |
|---|---|
| Name | Maria Suzukaze |
| Other Names | 涼風 麻里亜 (すずかぜ まりあ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Ojou-sama wa Katai no ga Osuki! ~Shinsei Naru Joshi Ryou Nikki~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Rin Tanba, 丹羽りん, たんば りん |
| Tags | school uniform |
| Personality | |
| Height | 163cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Maria Suzukaze
Profile
Maria Suzukaze is a character from Ojou-sama wa Katai no ga Osuki! ~Shinsei Naru Joshi Ryou Nikki~.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Black hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | (Orange) |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
ra2i3l faved The Strongest Job Is Apparently Not a Hero or a Sage, but an Appraiser (Provisional)!
|
| Udisk joined |
50
21
Facebook 
Ojou-sama wa Katai no ga Osuki! ~Shinsei Naru Joshi Ryou Nikki~
ra2i3l faved