Ayu Shigaki appears in Maid Chou Kyouiku as an unsorted character with long blonde hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 71069 |
|---|---|
| Name | Ayu Shigaki |
| Other Names | 紫垣 明優 (しがき あゆ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Maid Chou Kyouiku |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | maid, headdress, apron, gloves |
| Personality | |
| Height | 158cm |
| Bust | 92cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ayu Shigaki
Profile
Ayu Shigaki is a character from Maid Chou Kyouiku.
They have been indexed as Female Adult with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Maid Chou Kyouiku