Anime girl Nozomi Shigaki is a teen with to shoulders length gray hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 71071 |
|---|---|
| Name | Nozomi Shigaki |
| Other Names | 紫垣 望 (しがき のぞみ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Maid Chou Kyouiku |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Miya Serizono, 芹園みや, せりぞの みや |
| Tags | maid, headdress |
| Personality | |
| Height | 146cm |
| Bust | 72cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 78cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nozomi Shigaki
Profile
Anime girl Nozomi Shigaki is a character from Maid Chou Kyouiku.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Gray hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Gray | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
soulless_angel faved Bungou Stray Dogs
|
| soulless_angel joined |
| Kevin777 joined |

Facebook 
Maid Chou Kyouiku
soulless_angel faved