Sayo Izayoi appears in Ama Koi Syrups ~Hajirau Koigokoro de Shitaku Naru Amagami-sama no Koi Matsuri~ as a supporting character with medium-length maroon hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 71164 |
|---|---|
| Name | Sayo Izayoi |
| Other Names | 十六夜 小夜( いざよい さよ) |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | Ama Koi Syrups ~Hajirau Koigokoro de Shitaku Naru Amagami-sama no Koi Matsuri~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Hiroko Taguchi, 田口宏子, たぐち ひろこ |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 162cm |
| Bust | 78cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 80cm |
| Blood Type | O |
| Birthday | July 10 |
| Sign | Cancer ♋ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sayo Izayoi
Profile
Sayo Izayoi is a character from Ama Koi Syrups ~Hajirau Koigokoro de Shitaku Naru Amagami-sama no Koi Matsuri~.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Maroon hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Maroon | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| thesemih joined |

Facebook 
Ama Koi Syrups ~Hajirau Koigokoro de Shitaku Naru Amagami-sama no Koi Matsuri~