Misuzu Kirihara is a character from Noblesse of Rouge featuring very long brown hair and orange eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 71333 |
|---|---|
| Name | Misuzu Kirihara |
| Other Names | 桐原 みすず (きりはら みすず) / アラミス, Aramis |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Noblesse of Rouge |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Keito Mizukiri, 水桐けいと, みずきり けいと |
| Tags | tights, sword, glasses, hairclip, chibi |
| Personality | |
| Birthday | April 17 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 160cm |
| Bust | 95cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 93cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Misuzu Kirihara
Profile
Misuzu Kirihara is a character from Noblesse of Rouge.
They have been indexed as Female Teen with Orange eyes and Brown hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Orange | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Hadeh joined |
| RagnaTB joined |

Facebook 
Noblesse of Rouge