Hotoha Suzakuooji / Porthos is a character from Noblesse of Rouge featuring very long pink hair and pink eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 71337 |
|---|---|
| Name | Hotoha Suzakuooji / Porthos |
| Other Names | 朱雀大路 蛍羽 (すざくおおじ ほとは)/ ポルトス |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Noblesse of Rouge |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yumiko Nishino, 西野ゆみこ, にしの ゆみこ |
| Tags | hat, knee highs, twintails, chibi, sword |
| Personality | |
| Birthday | May 19 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 144cm |
| Bust | 73cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 77cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hotoha Suzakuooji / Porthos
Profile
Hotoha Suzakuooji / Porthos is a character from Noblesse of Rouge.
They have been indexed as Female Teen with Pink eyes and Pink hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Pink | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Y153 joined |

Facebook 
Noblesse of Rouge