One of the notable characters from Saimin Class ~Joshi Zenin, Shiranai Uchi ni Ninshin Shitemashita~, Sakura Kujou is recognized for very long pink hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 71394 |
|---|---|
| Name | Sakura Kujou |
| Other Names | 九条 さくら (くじょう さくら) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Saimin Class ~Joshi Zenin, Shiranai Uchi ni Ninshin Shitemashita~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yuko Gibu, 儀武ゆう子, ぎぶ ゆうこ |
| Tags | tie, stockings, school uniform |
| Personality | |
| Bust | 105cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 91cm |
| Birthday | March 26 |
| Sign | Aries ♈ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sakura Kujou
Profile
Sakura Kujou is a character from Saimin Class ~Joshi Zenin, Shiranai Uchi ni Ninshin Shitemashita~.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Pink hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Weeb666999 joined |
SKyongmania faved One Piece Film: Strong World
|
SKyongmania rated One Piece Film: Strong World ★★★★★
|
1
2
2
Facebook 
Saimin Class ~Joshi Zenin, Shiranai Uchi ni Ninshin Shitemashita~
SKyongmania faved