Anime girl Hana Sumino is a teen with to neck length red hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 71397 |
|---|---|
| Name | Hana Sumino |
| Other Names | 澄野 花 (すみの はな) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Saimin Class ~Joshi Zenin, Shiranai Uchi ni Ninshin Shitemashita~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Miyu Inoue, 井上みゆ, いのうえ みゆ |
| Tags | tie, school uniform |
| Personality | |
| Bust | 83cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
2 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hana Sumino
Profile
Anime girl Hana Sumino is a character from Saimin Class ~Joshi Zenin, Shiranai Uchi ni Ninshin Shitemashita~.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Red hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Red | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
20 
Facebook 
Saimin Class ~Joshi Zenin, Shiranai Uchi ni Ninshin Shitemashita~