|
☰ Links
|
|
| ID | 71420 |
|---|---|
| Name | Sora Kisaragi |
| Other Names | 如月 空 (きさらぎ そら) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Honoo no Haramase Paidol My ★ Star Gakuen Z |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Hotori Asami, , あさみ ほとり |
| Tags | idol, headphones, midriff |
| Personality | |
| Height | 158cm |
| Bust | 81cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 85cm |
| Birthday | January 1 |
| Sign | Capricorn ♑ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sora Kisaragi
Profile
Anime girl Sora Kisaragi is a character from Honoo no Haramase Paidol My ★ Star Gakuen Z.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Blonde / Yellow hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Honoo no Haramase (series)
Honoo no Haramase Paidol My ★ Star Gakuen Z