One of the notable characters from Momoiro Seiheki Kaihou Sengen!, Otoha Ooe is recognized for medium-length pink hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 71435 |
|---|---|
| Name | Otoha Ooe |
| Other Names | 大江 音羽 (おおえ おとは) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Momoiro Seiheki Kaihou Sengen! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Nao Yukura, 由倉奈於, ゆくら なお |
| Tags | hair ribbon, school uniform, ribbon tie, blunt bangs |
| Personality | |
| Bust | 76cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 78cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Otoha Ooe
Profile
Otoha Ooe is a character from Momoiro Seiheki Kaihou Sengen!.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Pink hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Lymus joined |
| Adaminbiri18 joined |
| JotaroKujo-jojo joined |

Facebook 
Momoiro Seiheki Kaihou Sengen!