Sachiko Takaoka is a character from Kimihane Kanojo to Kanojo no Koi Suru Ikkagetsu featuring very long gray hair and gray eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 71494 |
|---|---|
| Name | Sachiko Takaoka |
| Other Names | 鷹岡 祥子(たかおか さちこ) |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | Kimihane Kanojo to Kanojo no Koi Suru Ikkagetsu |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Rika Fujino, 藤乃理香, ふじの りか |
| Tags | ponytail |
| Personality | |
| Height | 163cm |
| Bust | 83cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 87cm |
| Birthday | December 25 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sachiko Takaoka
Profile
Sachiko Takaoka is a character from Kimihane Kanojo to Kanojo no Koi Suru Ikkagetsu.
They have been indexed as Female Teen with Gray eyes and Gray hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Gray | |
| Hair Color | Gray | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| thesemih joined |

Facebook 
Kimihane Kanojo to Kanojo no Koi Suru Ikkagetsu