Takako Saejima appears in The Scales of Semiramis as a sub character with medium-length brown hair and brown eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 71665 |
|---|---|
| Name | Takako Saejima |
| Other Names | 冴島 多香子 (さえじま たかこ) |
| Role | Sub |
| Primary Assignment | The Scales of Semiramis |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Sakiko Fukata, 深田紗記子, ふかた さきこ |
| Tags | teacher, mole, bob cut |
| Personality | |
| Height | 168cm |
| Bust | 78cm |
| Waist | 54cm |
| Birthday | October 23 |
| Sign | Scorpio ♏ |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Takako Saejima
Profile
Takako Saejima is a character from The Scales of Semiramis.
They have been indexed as Female Adult with Brown eyes and Brown hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
The Scales of Semiramis