One of the notable characters from Lautes Alltags -Herrenlose Katze und Teehaus-, Nanase Takanashi is recognized for very long blonde hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 71695 |
|---|---|
| Name | Nanase Takanashi |
| Other Names | 小鳥遊 七瀬(たかなし ななせ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Lautes Alltags -Herrenlose Katze und Teehaus- |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Miku Ozaki, 尾崎未來, おざき みく |
| Tags | waitress |
| Personality | |
| Birthday | August 7 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 159cm |
| Weight | 49kg |
| Bust | 87cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 84cm |
| Likes | Hairbands |
| Dislikes | Small things, sweets, people with a big ego |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nanase Takanashi
Profile
Nanase Takanashi is a character from Lautes Alltags -Herrenlose Katze und Teehaus-.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Blonde / Yellow hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Lautes Alltags -Herrenlose Katze und Teehaus-