Anime girl Himari Kasahara is a teen with to chest length purple hair and yellow eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 71696 |
|---|---|
| Name | Himari Kasahara |
| Other Names | 笠原 陽鞠 (かさはら ひまり) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Lautes Alltags -Herrenlose Katze und Teehaus- |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | hairclip, side ponytail, ahoge, waitress |
| Personality | |
| Birthday | April 18 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 144cm |
| Weight | 38kg |
| Bust | 88cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 73cm |
| Likes | Cat accessories |
| Dislikes | Adult women, sweets, cats, being childish |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Himari Kasahara
Profile
Anime girl Himari Kasahara is a character from Lautes Alltags -Herrenlose Katze und Teehaus-.
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and Purple hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| atsunikki joined |

Facebook 
Lautes Alltags -Herrenlose Katze und Teehaus-