☰ Links
![]()
|
|
| ID | 71717 |
|---|---|
| Name | Sayo Hitsugi |
| Other Names | 柩 小夜 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Triage X |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Ryoko Shiraishi, 白石涼子, しらいし りょうこ |
| Tags | nurse |
| Personality | |
| Age | 24 |
| Height | 169cm |
| Bust | 93cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
12 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
7 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Sayo Hitsugi
Profile
Anime girl Sayo Hitsugi is a character from Triage X.
They have been indexed as Female Adult with Purple eyes and Blue hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Triage X
Kawaii or NOT?!
| grayfal joined |
| Lilithliit joined |
3
31
13
53
Facebook 
Triage X