☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 71726 |
|---|---|
| Name | Konomi Sakakino |
| Other Names | 榊野 このみ (さかきの このみ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Hare Nochi Kitto Nanohana Biyori |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Ryouko Ono, 小野涼子, おの りょうこ |
| Tags | school uniform, knee highs, hair ribbon, hairclip |
| Personality | |
| Height | 152cm |
| Bust | 78cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 78cm |
| Birthday | October 1 |
| Sign | Libra ♎ |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Konomi Sakakino
Profile
Anime girl Konomi Sakakino is a character from Hare Nochi Kitto Nanohana Biyori.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Black hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| Jamesdkdjjdjffn joined |

Facebook 

Hare Nochi Kitto Nanohana Biyori