Nanakusa Shirane appears in The Code for flowers of the feeling to Love as one of the main characters with medium-length pink hair and pink eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 71733 |
|---|---|
| Name | Nanakusa Shirane |
| Other Names | 白根 七草 (しらね ななくさ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | The Code for flowers of the feeling to Love |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Saki Minase, 水瀬沙季, みなせ さき |
| Tags | twintails |
| Personality | |
| Height | 151cm |
| Weight | 42kg |
| Bust | 84cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 80cm |
| Birthday | January 7 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Likes | daydreaming (delusion), housework, love gossip |
| Dislikes | group work |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nanakusa Shirane
Profile
Nanakusa Shirane is a character from The Code for flowers of the feeling to Love.
They have been indexed as Female Teen with Pink eyes and Pink hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Pink | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Uejeueudhdudh joined |

Facebook 
The Code for flowers of the feeling to Love