Ciel Arca appears in Sekai wo Sukuu Dake no Kantan na Oshigoto as an unsorted character with very long brown hair, red eyes, and animal ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 71759 |
|---|---|
| Name | Ciel Arca |
| Other Names | シエル=アルカ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Sekai wo Sukuu Dake no Kantan na Oshigoto |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Harumi Sakurai, 櫻井浩美, さくらい はるみ |
| Tags | wolf ears, tail, boots, cape |
| Personality | |
| Height | 150cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ciel Arca
Profile
Ciel Arca is a character from Sekai wo Sukuu Dake no Kantan na Oshigoto.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Brown hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Animal |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Hadeh joined |
| RagnaTB joined |

Facebook 
Sekai wo Sukuu Dake no Kantan na Oshigoto