Anime girl Lumine Senstia is a teen with to waist length white hair and orange eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 71761 |
|---|---|
| Name | Lumine Senstia |
| Other Names | ルミネ=センスティア |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Sekai wo Sukuu Dake no Kantan na Oshigoto |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Airi Ishihara, 石原 愛依梨, いしはら あいり |
| Tags | dress, pumps |
| Personality | |
| Height | 145cm |
| Bust | 81cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 77cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Lumine Senstia
Profile
Anime girl Lumine Senstia is a character from Sekai wo Sukuu Dake no Kantan na Oshigoto.
They have been indexed as Female Teen with Orange eyes and White hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Orange | |
| Hair Color | White | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| EternallyAngel joined |
2
12
Facebook 
Sekai wo Sukuu Dake no Kantan na Oshigoto