Rei is a character from Sekai wo Sukuu Dake no Kantan na Oshigoto featuring very long pink hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 71763 |
|---|---|
| Name | Rei |
| Other Names | レイ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Sekai wo Sukuu Dake no Kantan na Oshigoto |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Akane Tomonaga, 友永朱音, ともなが あかね |
| Tags | wings |
| Personality | |
| Height | 15cm |
| Bust | 8cm |
| Waist | 5cm |
| Hip | 7cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Rei
Profile
Rei is a character from Sekai wo Sukuu Dake no Kantan na Oshigoto.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Pink hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| sheedy joined |
| Somniscope joined |

Facebook 
Sekai wo Sukuu Dake no Kantan na Oshigoto