Anime girl Luna Light is a teen with to shoulders length brown hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 71764 |
|---|---|
| Name | Luna Light |
| Other Names | ルナ=ライト (Runa Raito) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Sekai wo Sukuu Dake no Kantan na Oshigoto |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Sahomi Koyama, 小山 さほみ, こやま さほみ |
| Tags | hairband, braid |
| Personality | |
| Height | 147cm |
| Bust | 72cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 77cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Luna Light
Profile
Anime girl Luna Light is a character from Sekai wo Sukuu Dake no Kantan na Oshigoto.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Brown hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Sekai wo Sukuu Dake no Kantan na Oshigoto