Shine appears in Sekai wo Sukuu Dake no Kantan na Oshigoto as an unsorted character with very long blonde hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 71765 |
|---|---|
| Name | Shine |
| Other Names | シャイン (Shain) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Sekai wo Sukuu Dake no Kantan na Oshigoto |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Sakura Hanazawa, 花澤さくら, はなざわ さくら |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 145cm |
| Bust | 74cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 79cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shine
Profile
Shine is a character from Sekai wo Sukuu Dake no Kantan na Oshigoto.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Blonde / Yellow hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Sekai wo Sukuu Dake no Kantan na Oshigoto