|
☰ Links
|
|
| ID | 71793 |
|---|---|
| Name | Hanbee Takenaka |
| Other Names | タケナカ ハンベエ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Nobunaga no Yoku to Bou -Innyuuki- |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Maya Suzuya, 鈴谷 まや, すずや まや |
| Tags | twintails, hair ribbons |
| Personality | |
| Height | 148cm |
| Weight | 43kg |
| Bust | 88cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hanbee Takenaka
Profile
Anime girl Hanbee Takenaka is a character from Nobunaga no Yoku to Bou -Innyuuki-.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Purple hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
2
12
Facebook 
Nobunaga no Yoku to Bou -Innyuuki-