Anime girl Terumoto Mouri is a teen with hip / past hip length blonde / yellow hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 71794 |
|---|---|
| Name | Terumoto Mouri |
| Other Names | モウリ テルモト |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Nobunaga no Yoku to Bou -Innyuuki- |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | multicolour hair, sword |
| Personality | |
| Height | 168cm |
| Weight | 56kg |
| Bust | 96cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 92cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Terumoto Mouri
Profile
Anime girl Terumoto Mouri is a character from Nobunaga no Yoku to Bou -Innyuuki-.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Blonde / Yellow hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| EternallyAngel joined |

Facebook 
Nobunaga no Yoku to Bou -Innyuuki-