One of the notable characters from Shirogane x Spirits!, Marisa Ousaka is recognized for very long blue hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 71959 |
|---|---|
| Name | Marisa Ousaka |
| Other Names | 逢坂 万梨沙 (おうさか まりさ) |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | Shirogane x Spirits! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Asami Nakamura, 中村麻未, なかむら あさみ |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Bust | 90cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Marisa Ousaka
Profile
Marisa Ousaka is a character from Shirogane x Spirits!.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blue hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
50
21
Facebook 
Shirogane x Spirits!