Sasami Kirishima appears in Nee-chan, Gomen Dashichatta! ~Onee-chan wa Boku Senyou~ as an unsorted character with long purple hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 72043 |
|---|---|
| Name | Sasami Kirishima |
| Other Names | 霧島 佐々美 (きりしま ささみ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Nee-chan, Gomen Dashichatta! ~Onee-chan wa Boku Senyou~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | twintails, hair ribbons |
| Personality | |
| Height | 154cm |
| Bust | 79cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sasami Kirishima
Profile
Sasami Kirishima is a character from Nee-chan, Gomen Dashichatta! ~Onee-chan wa Boku Senyou~.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Purple hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Nee-chan, Gomen Dashichatta! ~Onee-chan wa Boku Senyou~