Mutsumi Akesaka is an unsorted character from Juunin Kanri! ~Juunin no Otome ni Ai no Te wo~ known for very long pink hair and pink eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 72162 |
|---|---|
| Name | Mutsumi Akesaka |
| Other Names | 明坂 睦美 (あけさか むつみ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Juunin Kanri! ~Juunin no Otome ni Ai no Te wo~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | An Kasuga, 春日アン, かすが アン |
| Tags | hair ribbon, wavy hair |
| Personality | |
| Bust | 88cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mutsumi Akesaka
Profile
Mutsumi Akesaka is a character from Juunin Kanri! ~Juunin no Otome ni Ai no Te wo~.
They have been indexed as Female Teen with Pink eyes and Pink hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Pink | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| bernie joined |

Facebook 
Juunin Kanri! ~Juunin no Otome ni Ai no Te wo~