One of the notable characters from Juunin Kanri! ~Juunin no Otome ni Ai no Te wo~, Yayoi Maihara is recognized for very long purple hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 72165 |
|---|---|
| Name | Yayoi Maihara |
| Other Names | 舞原 弥生 (まいはら やよい) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Juunin Kanri! ~Juunin no Otome ni Ai no Te wo~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Tomoe Jinbo, 神保巴, じんぼ ともえ |
| Tags | |
| Personality | |
| Bust | 87cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yayoi Maihara
Profile
Yayoi Maihara is a character from Juunin Kanri! ~Juunin no Otome ni Ai no Te wo~.
They have been indexed as Female Adult with Purple eyes and Purple hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Juunin Kanri! ~Juunin no Otome ni Ai no Te wo~