Chisato Ayase is a character from Chuunibyou na Kanojo no Love Equation featuring very long brown hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 72375 |
|---|---|
| Name | Chisato Ayase |
| Other Names | 綾瀬 千聖 (あやせ ちさと) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Chuunibyou na Kanojo no Love Equation |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yukina Fujimori, 藤森ゆき奈, ふじもり ゆきな |
| Tags | stockings, twintails, hair ribbons, chibi, hairclip |
| Personality | |
| Height | 162cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | A |
| Birthday | July 24 |
| Sign | Leo ♌ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chisato Ayase
Profile
Chisato Ayase is a character from Chuunibyou na Kanojo no Love Equation.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Brown hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| WeWatchingAnimeTonight joined |

Facebook 
Chuunibyou na Kanojo no Love Equation