☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 726 |
|---|---|
| Name | Shinobu Usui |
| Other Names | 笛吹 忍, うすい しのぶ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Hitoyume -Autumnal Equinox Story- |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Mari Oda, 緒田マリ, おだ マリ |
| Tags | hair intakes, cheek curls, necklace |
| Personality | |
| Role | Language teacher |
| Height | 166cm |
| Bust | 92cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shinobu Usui
Profile
Anime girl Shinobu Usui is a character from Hitoyume -Autumnal Equinox Story-.
They have been indexed as Female Adult with Green eyes and Red hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Red | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Adult | (Teen) |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| aiood8 joined |


Facebook 

Hitoyume -Autumnal Equinox Story-