Naruha Tokiwa is a character from Naoko Anekouji and the Silver God of Death featuring very long blonde hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 72768 |
|---|---|
| Name | Naruha Tokiwa |
| Other Names | 常磐 成葉 (ときわ なるは) |
| Role | Sub |
| Primary Assignment | Naoko Anekouji and the Silver God of Death |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Natsumi Takamori, 高森奈津美, たかもり なつみ |
| Tags | school uniform, knee highs, hairband |
| Personality | |
| Height | 162cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 85cm |
| Birthday | February 22 |
| Sign | Pisces ♓ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Naruha Tokiwa
Profile
Naruha Tokiwa is a character from Naoko Anekouji and the Silver God of Death.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| jojoislusty joined |

Facebook 
Naoko Anekouji and the Silver God of Death