Anime girl Angelica Kamira Erland is a adult with hip / past hip length purple hair and orange eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 73388 |
|---|---|
| Name | Angelica Kamira Erland |
| Other Names | アンジェリカ・カミラ・エルラント |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Love Love ♥ Princess ~Ohime-sama ga Ippai! Motto Ecchi na Harem Seikatsu!!~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | necklace, whip, eyepatch, hat, thigh-high boots, midriff |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Bust | 103cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Angelica Kamira Erland
Profile
Anime girl Angelica Kamira Erland is a character from Love Love ♥ Princess ~Ohime-sama ga Ippai! Motto Ecchi na Harem Seikatsu!!~.
They have been indexed as Female Adult with Orange eyes and Purple hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Orange | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Love Love ♥ Princess ~Ohime-sama ga Ippai! Motto Ecchi na Harem Seikatsu!!~