Deneb is a character from Hoshizora no Babylon featuring very long white hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 73721 |
|---|---|
| Name | Deneb |
| Other Names | デネブ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Hoshizora no Babylon |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | December 5 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Height | 190cm |
| Bust | 145cm |
| Waist | 66cm |
| Hip | 95cm |
Menu
|
|
| Day | |
2 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Deneb
Profile
Deneb is a character from Hoshizora no Babylon.
They have been indexed as Female Adult with Red eyes and White hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | White | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
SKyongmania rated One Piece (Series) ★★★★
|
1
2
27
Facebook 
Hoshizora no Babylon
SKyongmania rated