Satomi Osakabe is an unsorted character from Chuunibyou na Kanojo no Love Equation known for very long purple hair and green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 73838 |
|---|---|
| Name | Satomi Osakabe |
| Other Names | 小酒部 聖水 (おさかべ さとみ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Chuunibyou na Kanojo no Love Equation |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | shorts, midriff |
| Personality | |
| Birthday | August 28 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 169cm |
| Bust | 95cm |
| Waist | 67cm |
| Hip | 90cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Satomi Osakabe
Profile
Satomi Osakabe is a character from Chuunibyou na Kanojo no Love Equation.
They have been indexed as Female Adult with Green eyes and Purple hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| thesemih joined |

Facebook 
Chuunibyou na Kanojo no Love Equation