Kanade Kagemori is a character from Koitama featuring very long blonde hair and purple eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 73888 |
|---|---|
| Name | Kanade Kagemori |
| Other Names | 影守 かなで (かげもり かなで) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Koitama |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Miyu Kashiwagi, 柏木美優, かしわぎ みゆう |
| Tags | school uniform, stockings, twintails, hair ribbons, animal hat, tail, chibi |
| Personality | |
| Height | 140cm |
| Bust | 72cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 75cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kanade Kagemori
Profile
Kanade Kagemori is a character from Koitama.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Blonde / Yellow hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Pokeashben joined |
| 2528819539 joined |

Facebook 
Koitama