Narika is an unsorted character from Conception II: Children of the Seven Stars known for long blue hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 73999 |
|---|---|
| Name | Narika |
| Other Names | ナリカ, Narika Shina |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Conception II: Children of the Seven Stars |
| Media Type | video game |
| Voiced By | Karen Strassman, Kirsty Pape, Mia Bradly |
| Voiced By | Saori Gotou, 後藤沙緒里, ごとう さおり |
| Tags | hairband, stockings, ahoge |
| Personality | |
| Height | 162cm |
| Weight | 54kg |
| Bust | 92cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Narika
Profile
Narika is a character from Conception II: Children of the Seven Stars.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Blue hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| H0neymoon joined |
6
13
Facebook 
Conception II: Children of the Seven Stars