One of the notable characters from Renai Phase, Yuki Kumihama is recognized for short pink hair and blue eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 74464 |
|---|---|
| Name | Yuki Kumihama |
| Other Names | 久美浜 ゆき (くみはま ゆき) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Renai Phase |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Asami Nakamura, 中村麻未, なかむら あさみ |
| Tags | school uniform, knee highs |
| Personality | |
| Birthday | February 2 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Height | 155cm |
| Bust | 87cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 83cm |
| Blood Type | O |
| Cup Size | G |
| School Year | G |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuki Kumihama
Profile
Yuki Kumihama is a character from Renai Phase.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Pink hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| meltedsorbet joined |

Facebook 
Renai Phase