Zirconia Sylvatore is one of the main characters from Traveling Stars known for very long blonde hair, blue eyes, and elf ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 74576 |
|---|---|
| Name | Zirconia Sylvatore |
| Other Names | ジルコニア=シルヴァトーレ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Traveling Stars |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Akane Sanada, 眞田朱音, さなだ あかね |
| Tags | school uniform, knee highs, pointy ears, hairclip, midriff |
| Personality | |
| Race | Elf |
| Height | 159cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Zirconia Sylvatore
Profile
Zirconia Sylvatore is a character from Traveling Stars.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Elf |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Inuki24 joined |
| ppc69 joined |

Facebook 
Traveling Stars