One of the notable characters from Koko kara Natsu no Innocence!, Arika Hotaruzuka is recognized for very long red hair and brown eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 74594 |
|---|---|
| Name | Arika Hotaruzuka |
| Other Names | 蛍塚 アリカ (ほたるづか ありか) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Koko kara Natsu no Innocence! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Kei Maeda, 前田恵, まえだ けい |
| Tags | school uniform, stockings, twintails, hair ribbons |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Bust | 87cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 84cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Arika Hotaruzuka
Profile
Arika Hotaruzuka is a character from Koko kara Natsu no Innocence!.
They have been indexed as Female Teen with Brown eyes and Red hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Red | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Udisk joined |

Facebook 
Koko kara Natsu no Innocence!