One of the notable characters from Koko kara Natsu no Innocence!, Yuno Hotaruzuka is recognized for very long white hair and green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 74595 |
|---|---|
| Name | Yuno Hotaruzuka |
| Other Names | 蛍塚 ユノ (ほたるづか ゆの) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Koko kara Natsu no Innocence! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Mai Ishihara, 石原舞, いしはら まい |
| Tags | school uniform, stockings, hair ribbon, hairclip, ahoge |
| Personality | |
| Height | 142cm |
| Bust | 71cm |
| Waist | 49cm |
| Hip | 80cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuno Hotaruzuka
Profile
Yuno Hotaruzuka is a character from Koko kara Natsu no Innocence!.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and White hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | White | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Xaterrozad joined |

Facebook 
Koko kara Natsu no Innocence!