One of the notable characters from Koko kara Natsu no Innocence!, Kotobuki Kumari is recognized for very long black hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 74596 |
|---|---|
| Name | Kotobuki Kumari |
| Other Names | 久万里 寿 (くまり ことぶき) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Koko kara Natsu no Innocence! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Eri Sendai, 仙台エリ, せんだい エリ |
| Tags | school uniform, knee highs, twintails, hair ribbons |
| Personality | |
| Height | 151cm |
| Bust | 92cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 89cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kotobuki Kumari
Profile
Kotobuki Kumari is a character from Koko kara Natsu no Innocence!.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Black hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Gotziya joined |

Facebook 
Koko kara Natsu no Innocence!