Yui Tamano is a character from Yome Sagashi ga Hakadori Sugite Yabai featuring very long blonde hair, brown eyes, and animal ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 74650 |
|---|---|
| Name | Yui Tamano |
| Other Names | 玉野 唯 (たまの ゆい) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Yome Sagashi ga Hakadori Sugite Yabai |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Minami Fujii, 藤井美波, ふじい みなみ |
| Tags | school uniform, stockings, hair ribbons, hairclip |
| Personality | |
| Birthday | March 23 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 155cm |
| Bust | 78cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 79cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yui Tamano
Profile
Yui Tamano is a character from Yome Sagashi ga Hakadori Sugite Yabai.
They have been indexed as Female Teen with Brown eyes and Blonde / Yellow hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Animal |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Hototogisu
|
SKyongmania rated Echocalypse ★★★★
|

Facebook 
Yome Sagashi ga Hakadori Sugite Yabai
SKyongmania faved
SKyongmania rated