Kanna Yagami is a character from Yome Sagashi ga Hakadori Sugite Yabai featuring very long red hair and pink eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 74651 |
|---|---|
| Name | Kanna Yagami |
| Other Names | 八神 甘夏 (やがみ かんな) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Yome Sagashi ga Hakadori Sugite Yabai |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Madoka Yonezawa, 米澤円, よねざわ まどか |
| Tags | school uniform, stockings, hair ribbons |
| Personality | |
| Birthday | July 15 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 156cm |
| Bust | 87cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 86cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kanna Yagami
Profile
Kanna Yagami is a character from Yome Sagashi ga Hakadori Sugite Yabai.
They have been indexed as Female Teen with Pink eyes and Red hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Pink | |
| Hair Color | Red | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
1
15 
Facebook 
Yome Sagashi ga Hakadori Sugite Yabai