One of the notable characters from Ero Mangaka-san to Binbou Shimai, Meimi Suzuki is recognized for short blue hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 74694 |
|---|---|
| Name | Meimi Suzuki |
| Other Names | 鈴木 芽美 (すずき めいみ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Ero Mangaka-san to Binbou Shimai |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | school uniform, tights |
| Personality | |
| Birthday | March 17 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 153cm |
| Bust | 76cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 80cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Meimi Suzuki
Profile
Meimi Suzuki is a character from Ero Mangaka-san to Binbou Shimai.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blue hair that is To Ears length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | To Ears | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Y153 joined |

Facebook 
Ero Mangaka-san to Binbou Shimai