Okiyo is an unsorted character from Ero Mangaka-san to Binbou Shimai known for very long black hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 74695 |
|---|---|
| Name | Okiyo |
| Other Names | おキヨ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Ero Mangaka-san to Binbou Shimai |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Kaori Nonaka, 野中カオリ, のなか かおり |
| Tags | stockings, hair ribbons |
| Personality | |
| Birthday | November 1 |
| Sign | Scorpio ♏ |
| Height | 146cm |
| Bust | 73cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 78cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Okiyo
Profile
Okiyo is a character from Ero Mangaka-san to Binbou Shimai.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Black hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Ero Mangaka-san to Binbou Shimai