One of the notable characters from Oh Yuusha yo, Itte Shimau to wa Nasakenai!, Amelia Coors is recognized for very long orange hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 74726 |
|---|---|
| Name | Amelia Coors |
| Other Names | アメリア・クアーズ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Oh Yuusha yo, Itte Shimau to wa Nasakenai! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Sakura Hanazawa, 花澤さくら, はなざわ さくら |
| Tags | knight, armor, sword, gloves, tiara, ahoge, multicolour hair, gradient hair, boots, belt |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Bust | 99cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Amelia Coors
Profile
Amelia Coors is a character from Oh Yuusha yo, Itte Shimau to wa Nasakenai!.
They have been indexed as Female Adult with Blue eyes and Orange hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Orange | (Red) |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Sasebo joined |
| Rayu0 joined |
3
68
12
52
Facebook 
Oh Yuusha yo, Itte Shimau to wa Nasakenai!