One of the notable characters from Oh Yuusha yo, Itte Shimau to wa Nasakenai!, Camilla Glenturret is recognized for short white hair, green eyes, and elf ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 74731 |
|---|---|
| Name | Camilla Glenturret |
| Other Names | カミラ・グレンタレット |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Oh Yuusha yo, Itte Shimau to wa Nasakenai! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Miyu Kashiwagi, 柏木美優, かしわぎ みゆう |
| Tags | thief, half mask, pointy ears, bandana, poncho, belt, thigh-high boots, sword |
| Personality | |
| Height | 157cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 79cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Camilla Glenturret
Profile
Camilla Glenturret is a character from Oh Yuusha yo, Itte Shimau to wa Nasakenai!.
They have been indexed as Female Adult with Green eyes and White hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | White | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | Elf |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| ranmuki55 joined |

Facebook 
Oh Yuusha yo, Itte Shimau to wa Nasakenai!