One of the notable characters from Oh Yuusha yo, Itte Shimau to wa Nasakenai!, Magdalena Belvedere is recognized for very long white hair, blue / green eyes, and elf ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 74736 |
|---|---|
| Name | Magdalena Belvedere |
| Other Names | マグダレーナ・ベルヴェデール |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Oh Yuusha yo, Itte Shimau to wa Nasakenai! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | bracelet, detached sleeves, boots, wings, tail, stockings, sword, pointy ears, white skin |
| Personality | |
| Height | 164cm |
| Bust | 97cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Magdalena Belvedere
Profile
Magdalena Belvedere is a character from Oh Yuusha yo, Itte Shimau to wa Nasakenai!.
They have been indexed as Female Adult with Blue / Green eyes and White hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue / Green | |
| Hair Color | White | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | Elf |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| 072scither joined |
| Z0D14CK1LL3R joined |
| Anomi joined |
| kamille joined |
| blonda joined |

Facebook 
Oh Yuusha yo, Itte Shimau to wa Nasakenai!